Dzieci

Wybór mebli do pokoju dziecięcego

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie. Każdy rodzic marzy o pięknym, ciekawym pokoiku dla swojego malucha, by czuł się w nim dobrze, swobodnie i chciał się w nim bawić oraz spać. Zaplanowanie i urządzenie jednak pomieszczenia, które będzie piękne, a zarazem praktyczne wcale nie jest proste. Na rynku dostępnych jest wiele mebli dziecięcych, od całkiem tanich, aż po komplety mebli kosztujących kilka tysięcy złotych. Czy jednak tylko cena powinna być dla nas wyznacznikiem, które meble wybrać?

Jak wybrać dziecięce mebelki?

meble do pokoi dziecięcychPierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest zdecydowanie się na temat przewodni pokoju. Zastanówmy się co nasz maluch lubi, co go interesuje, czym lubi się bawić. Pamiętajmy, że nie urządzamy pokoju dla siebie, a dla naszego dziecka. Jeśli ty uwielbiasz cyrk, ale twoje dziecko boi się klaunów, lepiej wybrać jednak coś, co będzie kojarzyło mu się pozytywnie. Aktualnie dostępne meble do pokoi dziecięcych pozwalają na prawdziwe szaleństwo. Jeśli chcemy urządzić pokój subtelny i stonowany, warto zakupić po prostu zwykłe mebelki, które będą delikatnie dedykowane dzieciom. Takie meble na pewno sprawdzą się także w pokoju niemowlaka. Dla starszych dzieci można wybrać jednak coś ciekawszego. Jeśli masz w domu małego fana piłki nożnej, warto kupić meble z motywem piłkarskiego boiska. Jeśli twoje dziecko codziennie poluje w salonie na lwy i żyrafy, warto kupić meble ozdobione dzikimi zwierzakami. Dla małego inżyniera warto znaleźć meble z motywem maszyn budowlanych lub samolotów, a dla małej księżniczki różowe mebelki z toaletką. Jeśli natomiast wolisz kupić meble, które będą nadawały się dla dziecka przez długie lata, wybierz zwykłe dziecięce mebelki, bez żadnego motywu i dobierz do nich ciekawe dodatki, takie jak pościel czy zasłony. Warto jednak pamiętać, że meble dziecięce muszą być nie tylko ładne. Przede wszystkim muszą być bezpieczne. Zarówno konstrukcja mebla, jak i na przykład farba użyta do jego wykonania, powinny posiadać odpowiednie cechy, które zapewnią naszemu maluchowi bezpieczeństwo w jego małym królestwie. Warto, by meble miały możliwość dokręcenia do ściany, żeby mieć pewność, że żaden mały wspinacz nie zrobi sobie przez przypadek krzywdy.

Urządzając pokój dziecięcy warto wybrać dziecięce meble, które sprawią naszemu maluchowi radość. Meble powinny być dopasowane do zainteresowań dziecka oraz gustu jego i jego rodziców. Dzięki nim dziecięcy pokój może nabrać pięknego wyglądu i sprzyjać dziecięcej zabawie i radosnemu odpoczynkowi. Jednakże równie ważne jak wygląd, wykonanie i cena mebli, jest ich bezpieczeństwo, by dzieci bawiące się w swoim pokoju miały pewność, że nic im nie grozi.