Maszyny budowlane

Uszczelnienie stawu kąpielowego

Od kilku lat zaobserwować można rosnące zainteresowanie zbiornikami, takimi jak stawy kąpielowe. Zaczynają one wypierać baseny z przydomowych ogrodów. Nie tylko stanowią wyjątkową ozdobę, ale są także funkcjonalne. Żeby jednak mogły spełniać swoją funkcję prawidłowo, muszą one zostać zbudowana według odpowiedniego projektu przy użyciu specjalistycznych materiałów. Do najważniejszych z nich zaliczyć można folię. Jej właściwy wybór gwarantuję szczelność, łatwość utrzymania stawu i oszczędność pieniędzy.

Rola folii w stawie kąpielowym

folia do stawów kąpielowychStawy kąpielowe są coraz popularniejsze wśród właścicieli domów jednorodzinnych z dużymi ogrodami. Pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale również użytkową. Żeby jednak mieć pewność, że zbiornik będzie mógł być użytkowany prawidłowo, pamiętać trzeba o tym, aby wykonać go wedle przemyślanego projektu przy użyciu odpowiednich materiałów. Za najważniejszy z nich uznawana jest folia do stawów kąpielowych. Obecnie nie można spotkać na rynku ani jednej firmy zajmującej się budową zbiorników, która nie wykorzystywałaby materiałów tego typu. Folia taka jest o wiele grubsza niż zwykle spotykana folia przemysłowa. Dostępna jest ona zazwyczaj w dwóch kolorach niebieskim i czarnym. Wybór koloru zależy przede wszystkim od tego, jak zagospodarowane będzie dno stawu. Jeżeli będzie ono pokryte na przykład mozaiką z płytek ceramicznych i obsadzone roślinami bez obaw można wykorzystać tę niebieską. Jeżeli natomiast część dna będzie widoczna warto zainwestować w czarną, która nie rzuca się tak bardzo w oczy. Folia zapewnia szczelność, dlatego sięga się po nią nie tylko podczas budowy stawów, ale również basenów, oczek wodnych oraz przydomowych zbiorników na ścieki. Jej odpowiednie wykorzystanie sprawia, że nie tylko zawartość zbiornika nie przedostanie się do gleby, ale także, że wody gruntowe nie zaleją go. Ponadto folie te wykonywane są z materiałów neutralnych dla gleby zwierząt oraz ludzi. Dzięki temu bez obaw można użytkować staw i nie martwić się o to, jak materiały wpłyną na rośliny.

Budowa stawów kąpielowych wymaga nie tylko właściwego projektu, ale też przede wszystkim użycia odpowiednich materiałów wysokiej jakości. Za najważniejszy z nich uważa się specjalistyczną folię, którą wykłada się dno takiego zbiornika. Zwiększa ona szczelność i jest neutralna dla środowiska oraz zdrowia ludzi i zwierząt. Zapobiega przy tym wydostawaniu się wody z wnętrza stawu do gleby i na odwrót, przedostawaniu się wód gruntowych do środka. Dostępna jest w wielu grubościach i kolorach, dzięki czemu dostosować ją można do indywidualnych potrzeb.