Nauka i edukacja

Serie książeczek Czytaj z Albikiem

Obowiązkiem każdego rodzica jest edukowanie swojego dziecka. Pierwsze informacje o życiu dziecko otrzymuje w domu i też tu powinno przeczytać pierwszą książeczkę i nauczyć  się mówić. Oczywiście nic nie przychodzi samo i trzeba razem z dzieckiem spędzać czas na zabawie, która przy okazji uczy. Wiele dzieci swoją naukę zaczyna już w przedszkolu, ponieważ odbywają się w nim profilowane zajęcia dydaktyczne, które mają na celu naukę czytania, pisania i liczenia. 

Czego uczą książeczki z serii Czytaj z Albikiem?

seria czytaj z albikiemIm wcześniej zaczniemy z dzieckiem się uczyć przez zabawę, tym lepiej dla jego rozwoju. Zanim dzieci pójdą do przedszkola, to bawią się zabawkami, które przekazują niewiele informacji. Najwięcej dzieci się uczą ze słuchu, ponieważ powtarzają za nami słowa, gesty i zachowania. Są małymi małpkami, które są bardzo uważnymi obserwatorami. Jeżeli zobaczą coś w telewizji, lub w książeczce, to będą chciały zrobić to samo. Popularna seria Czytaj z Albikiem to książki edukacyjne, które przez zabawę uczą dzieci matematyki, polskiego, wiedzy o świecie, czy języków obcych. W skład zestawu Czytaj z Albikiem wchodzi książeczka i mówiący długopis. Dzięki specjalnej technologi, z książeczki mogą korzystać nawet maluchy, które nie umieją jeszcze czytać, ponieważ długopis może im „przeczytać” napisany tekst. Dzieci w ten sposób mogą się uczyć kolorów, liczb, albo liter, ponieważ powtarzają za długopisem usłyszane dźwięki. W książeczce są ciekawe quizy i zadania, przez które prowadzi mówiący długopis. Książeczkę urozmaicają ciekawe odgłosy, dialogi i piosenki, które dziecko może powtarzać. Najpopularniejsze serie Czytaj z Albikiem, to nauka angielskiego, podwodny świat, zwierzęta, geografia, atlas świata, czy mój pierwszy elementarz, w którym znajdują się cyfry, liczny i litery. Nauka z taką książeczką jest doskonałą zabawą dla przedszkolaków, ale też dla starszych dzieci. Warto razem z dzieckiem odkrywać wiele możliwości jakie daje seria książeczek do wszechstronnej nauki.

Dając dziecku książeczki, które przez zabawę uczą, pokazujemy im że nowa wiedza jest ciekawa. Z pewnością każdemu przedszkolakowi spodoba się taka książeczka i będzie chętnie do niej wracał. Ciekawość dzieci jest nieograniczona, bo to naturalny sposób na poznawanie świata, która jest wrodzoną umiejętnością. Książeczki znajdziemy w dobrych księgarniach i sklepach internetowych. W zależności od serii ich cena może wynieść od pięćdziesięciu do nawet kilkuset złotych, jednak są to dobrze zainwestowane pieniądze.