Dzieci

Pomysł na góralski pokój dziecięcy

Pragnąc zaprojektować ciepłą i przytulną przestrzeń dla swego dziecka warto zaczerpnąć inspiracji od górali. Projekty takich wnętrz obejmują drewniane belki, ściany pokryte drewnem i kamieniem, niektóre z wysokimi łukowymi sufitami, drewnianą podłogą, przesuwanymi drzwiami oraz łóżkami z drewna. W takim projekcie pokoju dziecięcego dominują dywaniki i narzuty, jasne i kolorowe faktury i materiały. Te wszystkie elementy można wykorzystać w pokoju dla dziecka!

Góralski styl pomysłem na pokój dziecięcy

aranżacje pokoju dziecięcegoNiezależnie od kombinacji stylizacji, która odpowiada danemu człowiekowi, wszystkie góralskie elementy dodają uroku przestrzeni, łącząc rustykalność z nowoczesnością. Wyblakłe ściany i nowoczesne meble tworzą niesamowity i stylowy wygląd. Możesz w ten sposób zaoferować dziecku przestrzeń z dozą przytulności i stworzyć atmosferę spokoju i relaksu. Można spróbować miksować i dopasowywać różne tekstury, materiały i wzory, aby dziecko czuło się w pokoju dobrze. Nowoczesne aranżacje pokoju dziecięcego oferują właśnie łączenie drewnianych mebli wraz z góralskimi, kolorowymi zasłonkami. Wiemy nie od dziś, dzieci kochają kolory! Ważne jest to, aby starannie dobierać meble, jeśli chce się stworzyć przytulny, góralski pokoik dziecięcy. Odradzane jest w tym przypadku kupowanie mebli z jaskrawych kolorów i sztucznych pokryć. Tutaj właśnie podwyższone sufity, rustykalne belki i odsłonięte drewno to cechy charakterystyczne pokoju górali, w związku z tym dobrze jest kupić meble z drewna lakierowane. Dzisiejsze pokoje dziecięce u górali zawierają takie tradycyjne elementy, ale także dodają nowoczesne detale, takie jak monochromatyczna biała paleta lub eleganckie wyposażenie. Warto rozważyć zamontowanie dużych, prostokątnych okien, które wtrącą do pokoju dziecięcego więcej światła. Dziecko wówczas będzie się w takiej atmosferze lepiej rozwijać, lepiej uczyć i automatycznie będzie bardziej szczęśliwsze. A co powiecie na drewniane zabawki, które będą nie tylko świetnym pomysłem na zabawę dla dzieci, ale i również podniosą styl w wnętrzu. Propozycją mogą być klocki i układanki. W pokoju będą ładnie wyglądać również porcelanowe laleczki.

Styl góralski w pokoju dziecięcym ma swoich przeciwników, ale i również zwolenników. Przeglądając różne propozycje inspirując się w katalogach związanych z projektowaniem wnętrz zauważyć można właśnie ten styl. Wbrew pozorom jest to świetna pozycja dla każdego, ponieważ zapewnia atmosferę ciepła oraz niezwykłą przytulność. każde dziecko marzy o takim pokoju.