Odzież i biżuteria

Polarowa kurtka dla dwojga

Narodziny dziecka to rewolucja w życiu. Każdy rodzic wie, że zmienia się wtedy praktycznie wszystko. Że do potrzeb maluszka trzeba dostosować rozkład dnia, z tego zdajemy sobie sprawę od razu. Zmiany następują jednakże w zupełnie niespodziewanych miejscach, jak na przykład nasza garderoba. Poczynając od tego, że zaczynamy doceniać dresy i inne wygodne fatałaszki, a kończąc na fakcie, że ignorujemy sporo plam i zagnieceń, którym kiedyś postawilibyśmy zdecydowane veto. Ale oprócz często zwiększającej się abnegacji ta rewolucja może mieć też przyjemne strony, jak możliwość korzystania ze specjalnej odzieży dla mamy z dzieckiem.

Podwójny polar dla mamy i dziecka

polar dla dwojgaPo pierwsze pojawiają się chusty do noszenia dziecka. Głównym użytkownikiem jest nasz maluszek, ale to jednak mamusie prezentują się światu owinięte w warstwy kolorowych materiałów. One też decydują, jak takie nosidło będzie wyglądało. Ale sama chusta to nie wszystko, zwłaszcza w naszym klimacie, tak często chłodnym i wietrznym. Aby nie narażać małego pasażera na przeziębienie trzeba oprócz wygody podróżowania zadbać i o ochronę przed niesprzyjającą aurą. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest polar dla dwojga. Jest to rodzaj kurtki specjalnie zaprojektowanej w ten sposób, aby okrywać jednocześnie mamę i noszone przez nią w chuście dziecko. Dodatkowy panel, z takiego samego materiału, jak cała kurtka, dopina się do zamka z przodu. Jest on wyprofilowany, odpinany po dwóch stronach, najczęściej i z góry, i z dołu. Dzięki temu można regulować stopień okrycia dzidziusia. Jeśli maluch źle reaguje na zakrywanie główki, chce widzieć świat, wystarczy lekko rozsunąć zamki w górnej części i odchylić materiał. Odwrotnie, w razie potrzeby zapewnienia dziecku spokoju, np. kiedy zasypia, można szczelniej zasunąć suwak i już maleństwo korzysta z odosobnienia. Materiał polaru jest przyjemny w dotyku i ciepły, daje komfort obojgu użytkownikom. Mama może cieszyć się swobodą ruchów i bliskością dziecka, mając jednocześnie pewność, że jest ono dobrze chronione przed zimnem.

Niebagatelną zaletą takich podwójnych polarów jest fakt, że dostępne są w naprawdę dużej palecie kolorów i wzorów. Każda mamusia doceni możliwość wyboru według swojego gustu. Warto pamiętać o dopasowaniu rozmiaru. Nie musimy kupować kurtki w większym rozmiarze, niż zwykle nosimy, myśląc o zmieszczeniu dziecka pod okryciem, bo tę sprawę rozwiązuje właśnie dodatkowy panel, wpinany z przodu. Nosząc polar przystosujmy za to ściągacze po bokach oraz przy rękawach, a także ten regulujący głębokość kaptura. Jeśli kurtka będzie dobrze przylegała, lepiej ochroni zarówno mamę jak i maluszka.