Przemysł / Produkcja

Odłącz filtr ciągnika bez uszkodzenia ciągnika

Nie musisz wymieniać filtra powietrza w ciągniku co tydzień lub co miesiąc, jak niektórzy uważają. Jeśli będziesz go wymieniał raz lub dwa razy w roku, będziesz miał większą wydajność i będziesz zużywał mniej gazu. Z nowym filtrem powietrza będziesz chciał wymieniać go co dwa lata, aby nowy działał prawidłowo.  Z czasem w ciągniku gromadzą się kurz i bakterie, które mogą powodować osadzanie się kurzu i bakterii w filtrze powietrza w ciągniku.

Filtr powietrza powinien prawidłowo wykonywać swoją pracę

filtr powietrza do ciągnika rolniczegoMoże to spowodować zapchanie się filtra i zacząć wykazywać oznaki ruchu w kierunku punktu awarii filtra. Aby pozbyć się tego problemu, należy wymieniać filtr co pół roku lub raz na jakiś czas. Pierwszym miejscem, od którego większość ludzi chce zacząć, jest tył filtra. Powinieneś zacząć od odblokowania filtra, ale nie demontuj go i nie wyjmuj systemu. Można to zrobić odkręcając cztery śruby znajdujące się na środku filtra. Przed dotarciem do filtra należy nasączyć cały filtr zalecaną ilością wody. Można to zrobić również w nocy, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia z filtra. Grubą szczotką piankową można oczyścić wszystkie małe kawałki brudu, jak również małe cząsteczki, które utkwiły w filtrze. Następnie należy powoli przesuwać filtr ruchem do góry, a następnie wsuwać go w dół i do górnych szczelin filtra. Filtr znajduje się teraz w pozycji wolnej od wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości. Gdy to zrobisz, dwa pozostałe filtry zaczną poruszać się razem z górnym filtrem. Teraz należy przełączyć się na tylną część filtra i rozpocząć usuwanie zanieczyszczeń. Można to zrobić, pocierając tył filtra lekkim środkiem czyszczącym. Upewnij się, że wszystkie luźne zanieczyszczenia i zabrudzenia zostały usunięte z filtra powietrza, zanim zabierzesz je do suchego urządzenia czyszczącego w celu wymiany oleju.  Filtr do ciągnika może być bardzo ważny, jeśli często korzystasz z ciągnika. Przy częstym użytkowaniu ciągnika będziesz chciał się upewnić, że filtr powietrza do ciągnika rolniczego wykonuje swoją pracę prawidłowo. Musisz się upewnić, że nie blokujesz swojego filtra. Można to zrobić w prosty sposób, pozbywając się wszystkiego, co blokuje filtr. Usuwając zanieczyszczenia, kurz lub inne materiały znajdujące się w filtrze, będziesz w stanie oczyścić filtr bez konieczności jego naprawy. 

Dobrym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń z filtra jest po prostu jego odłączenie. Jeśli nie wiesz, jak odłączyć filtr w swoim ciągniku, możesz zadzwonić do lokalnego mechanika, który zrobi to za Ciebie. Najlepszą rzeczą w odłączaniu filtra jest to, że można go z łatwością oczyścić. Jeśli go nie odłączysz, może się zdarzyć, że w filtrze utknie trochę brudu.