Bycie zdrowym i zadbanym

Najmodniejsze ombre-fryzjer warszawa

Ombre to sposób koloryzacji włosów, który jest na topie już od dobrych kilku lat. To rozwiązanie, które podbiło serca wielu pań, ponieważ jest nie tylko jest efektowne, ale i wygodne. Dzięki dostępności różnego rodzaju kolorów i odcieni w salonach fryzjerskich, ombre będzie pasować do każdego typu urody. 

Ombre u fryzjera w Warszawie

ombre fryzjer warszawaOmre to sposób farbowania włosów polegający na stopniowym cieniowaniu i przechodzeniu od ciemnych do jaśniejszych tonów. Najpopularniejsze jest połączenie ciemnych włosów na górze, z rozjaśnionym na blond dołem, ale tak naprawdę ombre może być w dowolnych kolorach. Można łączyć np. brąz z rudym, czarny z czerwienią, czy nawet tworzyć ombre z ekstrawaganckich kolorów jak różowy czy fioletowy. Inną, chętnie wybieraną przez panie metodą koloryzacji jest też sombre. Różnica polega na tym, że w przypadku ombre widać wyraźne przejście kolorystyczne, a włosy są rozjaśniane mniej więcej od połowy. Sombre jest delikatniejsze, składają nie na nie pasemka, z których część zaczyna się wyżej, a część niżej, co daje bardziej subtelny i naturalny efekt. Aby wykonać ładne farbowanie typu ombre, warto poszukać dobrego fryzjera. Wprawdzie chyba każdy gabinet ma dziś w swojej ofercie taką koloryzację, jednak nie wszystkie oferują taki sam poziom i ceny. Szukając w swoim mieście dobrego salonu, warto zacząć od najprostszego hasła, np. ombre fryzjer warszawa. Najlepsi specjaliści zazwyczaj mają na swojej stronie przykładowe zdjęcia wykonanych przez siebie fryzur. Dzięki temu można łatwo ocenić, czy o taki efekt nam chodziło, a przy okazji sprawdzić też ceny. Największą zaletą ombre jest to, że taka fryzura przez długi czas prezentuje się bardzo dobrze. Nie trzeba co miesiąc odwiedzać fryzjera, żeby zafarbować odrosty, co jest konieczne w przypadku farbowania włosów na jednolity kolor. Dodatkowo takie stopniowo rozjaśnione pasma nadają włosom lekkości i sprawiają, że twarz wygląda promiennie. Ponieważ włosy nie są rozjaśniane na całej długości, nie niszczą się tak bardzo jak w przypadku tradycyjnego rozjaśniania. Trzeba jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Warto zainwestować w dobrą odżywkę lub olejek, które przywrócą blask skłonnym do przesuszania końcówkom. W przypadku ombre o platynowych końcówkach dobrym pomysłem będzie też stosowanie fioletowego szamponu, który zapobiega żółknięciu włosów. 

Ombre to zdecydowanie jedna z najlepszych metod farbowania włosów, dzięki której można zyskać zadbany wygląd na długi czas. A warto wspomnieć, że rzadsze farbowanie pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim dobraniu odcienia oraz udać się do dobrego fryzjera, a efekt będzie olśniewający.