Bycie zdrowym i zadbanym

Kuracja stresu pourazowego

Wypadki w pracy zdarzały się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu pracownikowi, a sportowcy nie byli od tej reguły żadnym wyjątkiem. Wręcz przeciwnie, kontuzje i urazy zdarzały się częściej w trakcie uprawiania dyscypliny sportowej niż podczas pracy w szkodliwych warunkach. Ciężkie urazy często wywoływały nie tylko trwałe uszczerbki na zdrowiu fizycznym, ale również i psychicznym, gdyż nie wszyscy potrafili poradzić sobie z efektami kontuzji.

Skuteczne leczenie zespołu stresu pourazowego

zespół stresu pourazowego warszawaSporty kontaktowe były zdecydowanie kontuzyjne, i niejeden raz spotkaliśmy się z sytuacją, gdy bardzo dobry zawodnik musiał zejść na stałe z ringu po szczególnie dotkliwym wypadku. Nie wszyscy jednak radzili sobie ze stresem, związanym z bardzo dużym uszczerbkiem na zdrowiu i następstwami niemożliwości uprawiania dyscypliny, a niekiedy i normalnego funkcjonowania, czasem do tego stopnia, iż popadali w głęboką depresję czy stres pourazowy. Zdrowie psychiczne było jednak dla sportowców równie ważne co kondycja, dlatego zawsze staraliśmy się pomagać kolegom po szczególnie dotkliwych kontuzjach, kierując ich zazwyczaj do specjalisty psychologa, zajmującego się leczeniem bardzo trudnej choroby psychicznej, jaką był zespół stresu pourazowego Warszawa. Bardzo wielu lekarzy, specjalizujących się w leczeniu schorzeń psychicznych potrafiło bowiem nie tylko bardzo dobrze zidentyfikować chorobę i jej przyczyny, zalecając odpowiednie terapie i lekarstwa, ale również posiadało dużą charyzmę i indywidualne podejście do leczonego przypadku. Z racji ciągle bardzo niewłaściwej opinii społeczeństwa, dotyczącej chorób psychicznych, wielu kolegów zwyczajnie wstydziło się szukać pomocy specjalisty, aczkolwiek każdy bardziej doświadczony lekarz był w stanie przekonać pacjentów iż uraz psychiczny w niczym nie różni się od kontuzji fizycznej, i musi być równie dokładnie wyleczony, by nie pozostawić po sobie komplikacji na zdrowiu.

Lekarze którzy byli najbardziej polecani przez pacjentów traktowali każdy przypadek indywidualnie, więc tryb leczenia ustalany był wedle rodzaju schodzenia, ale również i stanu pacjenta. Niektórzy wymagali kontaktu z osobami o podobnym schorzeniu, w celu wspólnego leczenia i wzajemnej pomocy. Inni zaś potrzebowali indywidualnego toku kuracji i samodzielnej próby zwalczenia choroby z pomocą specjalisty. Zdecydowana większość przypadków takich schorzeń była skutecznie leczona lub neutralizowana, a osoby dotknięte chorobą mogły już po kilku miesiącach dojść do pełni zdrowia.