Usługi i przemysł

Korzyści płynące z zatrudnienia pracownika z Ukrainy

Agencja pracy tymczasowej jest firmą, która pozyskuje kandydatów do pracy i następnie zawiera z innymi przedsiębiorstwami umowy, na mocy których możliwe jest zatrudnienie pracowników na czas określony lub nieokreślony. Ostatnimi laty powstało wiele spółek, które oferują Ukraińców do pracy na terenie Polski. Nasi Wschodni sąsiedzi są bardzo chętni do pracy w polskich fabrykach i sklepach, dlatego stale ich przybywa.

Dlaczego warto wybrać agencję pracy tymczasowej?

pomocna agencja pracy tymczasowej - pracownicy z ukrainyJeżeli kogoś nie satysfakcjonuje jego obecna praca lub jest bezrobotny, a ma na utrzymaniu rodzinę, zawsze może zmienić zawód i przebranżowić się. Jeżeli już nauczy się nowego fachu i nadal jego sytuacja materialna nie będzie zadowalająca, wtedy dla wielu rozwiązaniem okazuje się być pomocna agencja pracy tymczasowej – pracownicy z ukrainy chętnie się do niej zgłaszają, co widać po zwiększającej się liczbie imigrantów z tamtego kraju. Praca w obcym kraju daje wiele możliwości rozwoju oraz ma dużo zalet. Po pierwsze, pracownik, który znalazł zatrudnienie poprzez agencję pracy, może śmiało rozwiązać umowę bez podania przyczyny. Jest to duża zaleta, bo jeżeli nadarzy się lepsza oferta, można bardzo szybko zwolnić się z jednego miejsca, by na drugi dzień być już w innym zakładzie. Agencja zajmuje się sprawdzeniem przyszłego pracownika, jego zdolności, umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz w jej interesie jest cała otoczka prawna wokół Ukraińca. Pracodawca nie musi się martwić, że w przypadku chęci sprowadzenia wielu robotników ze Wschodu będzie miał do załatwienia ogrom spraw w urzędzie. Dla samego zainteresowanego, który może czuć się onieśmielony w nowej sytuacji, a który nie opanował poprawnie gramatyki języka polskiego, nieoceniona okaże się pomoc tłumacza w trakcie okresu próbnego. Pomoże on w przezwyciężeniu lęku i nauce nowego języka. W przypadku, gdyby współpraca nie była zadowalająca na obydwu stron, można dostać zapewnienie ze strony agencji, że na miejsce niewygodnego pracownika czeka już kolejna osoba, co zmotywuje do wydajniejszej pracy, a w najgorszych przypadkach, da ciągłość zatrudnienia i nie będzie przestoju na produkcji.

Sytuacja ekonomiczna nie zawsze jest zadowalająca. Niezależnie, czy Ukrainiec jedzie do Polski zarobić pieniądze na utrzymanie swoich rodziców, swoją rodzinę czy sam potrzebuje środków do życia, zgłoszenie się do agencji pracy tymczasowej jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś naprawdę poszukuje pracy, na pewno ją znajdzie, nawet jeżeli wymagałaby wyemigrowania do sąsiedniego kraju.