Usługi i przemysł

Jak nabrałem umiejętności tworzenia stron internetowych?

Nie od dziś wiadomo, że jestem samoukiem. Nigdy nie lubiłem zadań domowych z musu. Uważałem z resztą, że każdy powinien robić to co lubi, to co mu odpowiada, aby w przyszłości móc się w tym specjalizować. Taki właśnie byłem, jestem i będę. Dzięki temu, że samodzielnie się uczyłem metodą prób i błędów – dziś mam świetny zawód. Jestem webmasterem mimo, że w szkole nie miałem za dobrych ocen. Można więc powiedzieć, że to chęci i samodzielna praktyka czynią mistrza.

Dlaczego zacząłem tworzyć strony internetowe?

tworzenie stron internetowych dla firm z CMSPowodem, dla którego postanowiłem zacząć tworzyć strony internetowe była moja koleżanka, która chodziła ze mną na studia. To właśnie ona zmotywowała mnie do tego, ażebym zaczął tworzyć strony internetowe, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Przede wszystkim podobała mi się bardzo. Pragnęła posiadać swoją własną stronę internetową, by tam mogła wstawiać swoje projekty mody. Postanowiłem popracować nad tym. Zacząłem czytać wiele ciekawych rzeczy o stronach internetowych. Dowiedziałem się więcej na temat html, który jest podstawowym językiem w tworzeniu stron. Także zacząłem rozumieć język CSS, który odpowiada za szatę graficzną. Zaczęło być to coraz bardziej ciekawe, więc zacząłem kombinować coraz bardziej. Strona internetowa dla mojej koleżanki powstała dokładnie w ciągu dwóch miesięcy i wyglądała bardzo profesjonalnie! To szybko, jak na osobę niedoświadczoną. Możecie więc sobie wyobrazić, jaki byłem zdeterminowany, by zdobyć serce ukochanej. Mimo, że nie zwróciła na mnie po tym wszystkim większej uwagi, to jednak zacząłem się bawić w tworzenie stron internetowych i to tak bardzo, że zmieniłem kierunek studiów na informatykę. I słusznie. Teraz pracuję w jednej z najlepszych firm w Polsce, a moim zadaniem jest tworzenie stron internetowych dla firm z CMS. To bardzo skomplikowane, ale fascynujące zajęcie. Podoba mi się moja praca, bo lubię robić kreatywne rzeczy. Najważniejsze jest to, że sam zacząłem praktykować ćwiczenia tworzenia stron. Dzięki temu nabrałem wielu umiejętności, które dziś wykorzystuję w mojej pracy.

Cieszę się, że moje życie tak się potoczyło i jestem świetnym webmasterem, który spełnia oczekiwania klientów. Szef docenia moje zaangażowanie i nieźle zarabiam. Robię, to co lubię, robię to z pasją, a moja pasją są strony internetowe, a w szczególności ich tworzenie. Na swoim koncie mam już kilkaset projektów, które dziś widnieją w internecie. Klient zadowolony i ja zadowolony, bo oboje z tego korzystamy. Ja mam satysfakcję, a klient piękną wizytówkę.