Mieszkania

Domek jeden koło drugiego

Od kiedy byłam mała to zawsze uwielbiałam oglądać angielskie filmy, bo zawsze były w nich pokazane ich domy. Typowe angielskie, szeregowe domy. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale naprawdę jestem wielką fanką właśnie takich domów i zawsze marzyłam, żeby zamieszkać w jednym z nich. Teraz miałam ku temu okazję, ponieważ razem z mężem stoimy przed wyborem kupna albo większego mieszkania, albo domu.

Wymarzony domek szeregowy 

domy szeregowe - budowaNasze mieszkanie, w którym dotychczas mieszkaliśmy, robiło się już coraz bardziej małe, jak na nasze potrzeby. Trzeba przyznać że my, trójka naszych dzieci i pies potrzebowaliśmy przestrzeni, a już na pewno więcej miejsca, niż nasze mieszkanie. Stąd też padła decyzja o zmianie. Rozważaliśmy najpierw kupno większego mieszkania, ale nic szczególnego nie znaleźliśmy. Były albo za małe w stosunku do ceny, bądź też okolica nie była zbyt ciekawa. Przeglądając różne oferty, ukazała mi się pewna reklama – domy szeregowe – budowa. Od razu kliknęłam i zaczęłam przeglądać oferty. Zawołałam męża i razem przeglądaliśmy. Ja od początku byłam zachwycona i siedziałam, jak na szpilkach, zniecierpliwiona, kiedy mój mąż w końcu powie, że zgoda decydujemy się na domek szeregowy. Na początku miał trochę obiekcji w związku z tym, bo nie wszystko mu pasowało, ale ostatecznie po kilku dniach, powiedział, to co chciałam usłyszeć od samego początku. Kupujemy domek szeregowy. Moja radość była nie do opisania. Spełniało się moje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa. Okazało się, że tego typu domki są teraz bardzo modnym rozwiązaniem i coraz więcej deweloperów decyduje się właśnie na takie budowy. Jeszcze bardziej mnie to ucieszyło, bo to oznaczało naprawdę spory wybór i to jeżeli chodzi o lokalizację, ale też o sam wygląd domku. Z tym nie poszło już tak łatwo, bo naprawdę podobało nam się wiele, a dzielnice i ich usytuowanie też nam bardzo odpowiadały. Wzięliśmy też pod uwagę zdanie naszych dzieci, bo jednak dom ma służyć też im potrzebom. Zdecydowaliśmy na zakup jednego z nich, gdzie deweloper właśnie kończył budowę i już niedługo będziemy mogli się wprowadzić. 

Do teraz nie mogę uwierzyć, że udało mi się i kupiliśmy mój wymarzony domek szeregowy. Wiedziałam, że jeśli kiedyś się to stanie, to będę szczęśliwa z tego powodu, ale nie wiedziałam, że aż do tego stopnia. Teraz wiem, że warto inwestować we własne marzenia, chociażby dla samej radości i satysfakcji, która jest po wszystkim. Dom natomiast podoba się wszystkim członkom rodziny, a to też bardzo ważne, żeby każdy czuł się w nim dobrze.