Budowa i remonty

Automatyczny parking samochodów

W dzisiejszych czasach, postęp technologiczny potrafi być zaskakujący. Szczególnie jeśli chodzi o nowinki techniczne oraz mechaniczne, a także za ich sprawą, uskutecznienie codziennych czynności, które do tej pory wykonywaliśmy w sposób tradycyjny. Niemniej jednak, na Polskim rynku powstaje coraz więcej przedsiębiorstw, specjalizujących się w montażu tak zwanych automatycznych parkingów, dzięki którym jesteśmy zwolnieni z obowiązku szukania wolnego miejsca parkingowego.

Innowacyjne systemy parkingu automatycznego

Parking automatycznyNie da się ukryć, że tego rodzaju systemy są bardzo kosztowne, jednak mimo wszystko bardzo dużo przedsiębiorstw do tej pory, zdecydowało się na instalację automatycznego parkingu, który działa w sposób niezawodny oraz w pełni bezpieczny dla naszego pojazdu. Parking automatyczny znany był głównie z rynku zagranicznego, niemniej jednak systemy te zaczęto stosować także w Polsce, szczególnie w wieżowcach, gdzie mieszczą się liczne biura oraz apartamenty. Takiego rodzaju systemy pozwalają na zaparkowanie samochodu osobowego na specjalnej platformie, a następnie opuszczenie pojazdu oraz jego zamknięcie. Po dokonaniu tych czynności, następuje proces parkowania, przy użyciu ruchomej platformy, która w sposób bezpieczny transportuje nasz samochód w wolne miejsce parkingowe. Systemy automatycznego parkingu, bardzo często mają miejsce w przypadku parkingów piętrowych, niemniej jednak dzięki temu systemowi, istnieje możliwość zaoszczędzenia miejsca parkingowego, które nie wymaga instalacji specjalnego podjazdu dla samochodów osobowych. Warto jednak pamiętać, iż zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zawdzięczamy wysokojakościowym systemom, które dbają o prawidłowy transport samochodu do miejsca parkingowego, praktycznie bez naszego udziału. Po zakończeniu procesu parkowania pojazdu, zostaje on za pomocą platformy przetransportowany w miejsce odbioru pojazdu, po czym możemy bezpiecznie zająć miejsce w pojeździe, oraz kontynuować przemieszczanie się za pomocą samochodu.

Takiego rodzaju systemy budzą dość sceptyczne podejście wielu osób, niemniej jednak pomimo tego, systemy parkingu automatycznego, znajdują swoje grono uznawców, oraz są coraz częściej wykorzystywane w miastach stołecznych, a także w miejscowościach, gdzie systemy te zostały zainstalowane. Są to miejsca szczególnie bogate w liczne biura, lub też apartamenty, dlatego też parkingi automatyczne, mają główne zastosowanie w wieżowcach. Ma to na celu nie tylko udogodnienie dla kierowców, lecz także podniesienie poziomu standardu nieruchomości.