Turystyka i rekreacja

Atrakcje w Ojcowskim Parku Narodowym

Każdy z nas od czasu do czasu chciałby wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania i udać się na wycieczkę. Wydawać by się mogło, że weekendy lubimy spędzać przed telewizorem lub też komputerem, jednak w rzeczywistości jest naprawdę duża grupa ludzi, która lubi spędzać swój wolny czas w sposób aktywny. Nie lubią oni biernie odpoczywać, wolą piesze wycieczki, najlepiej w takie rejony, które pozwolą im dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii, geografii lub też pozwolą na podziwianie pięknych widoków.

Co znajdziemy na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego?

ojcowski park narodowy - atrakcjeTakim miejscem może okazać się Ojcowski Park Narodowy – atrakcje, które znajdują się na jego terenie przyciągają naprawdę wielu turystów. Sam park jest najmniejszym parkiem narodowym w naszym kraju. To jednak nie oznacza, że nie znajdziemy na jego terenie ogromnej ilości atrakcji. Okazuje się bowiem, że jego niewielka powierzchnia skrywa interesujące masywy skalne, które są znane na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście Maczuga Herkulesa. Wiele osób pragnie zrobić sobie zdjęcie, które będzie przedstawiało nas podtrzymujących tę skałę. Z innych ciekawych masywów skalnych wymienić można Bramę Krakowską, czy Igłę Deotymy. Warto również wiedzieć, że na terenie parku znajduje się także kilka jaskiń. Największą popularnością cieszy się Jaskinia Łokietka, a także Jaskinia Ciemna ze względu na zrekonstruowany tam obóz naszych przodków, czyli neandertalczyków. Rekonstrukcja ta wygląda naprawdę realistycznie i doskonale się prezentuje. Dla wielu osób ogromną atrakcją mogą okazać się również dwa zamki, które znajdują się w bliskiej okolicy. Jeden z nich, Zamek w Ojcowie miał tak burzliwą historię, ze pozostały z niego tylko ruiny. Z jego dziejami możemy zapoznać się podczas wycieczki na nim, a także mamy możliwość wykonania kilku ciekawych zdjęć z baszty. Widoki są nie do opisania! Sam park prezentuje się doskonale zarówno wiosną, jak i latem, jesienią, czy też zimą. Turyści z całego świata chcą podziwiać piękno tamtejszej przyrody, w związku z czym z chęcią udają się do Ojcowa o każdej porze roku.

Myślę, że zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego może być dla wielu osób czystą przyjemnością, ponieważ pozwala nie tylko miło spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także wędrując zapoznawać się z historią oraz ciekawostkami z dziedziny biologii, geografii, czy też ochrony środowiska. Taka wycieczka będzie idealna dla młodzieży, dorosłych, jak i osób w starszym wieku. Jestem pewna, że nikt nie będzie się nudził i narzekał, jeśli zdecyduje się na wędrówkę szlakami w Ojcowskim Parku Narodowym. Myślę, że naprawdę warto o tym pomyśleć!