Usługi i przemysł

Asystentka dla staruszka

Przez wiele lat, kiedy moja babcia była już bardzo chora, pomagałam mamie w opiece nad nią. Było to dla mnie jak najbardziej naturalne. babcia mieszkała z nami, kiedy była jeszcze sprawna, bardzo wiele nam z siebie dawała, bardzo mocno pomagała, teraz przyszedł czas odwdzięczenia się za to. Była w końcu moją babcią. Główny ciężar opieki spoczywał na mojej mamie, widziała, że jest to ciężka praca, dlatego z wielką ochotą wyręczałam ją w różnych czynnościach przy babci. Nie było to dla mnie żadnym problemem.

Opiekunka dla osoby starszej

życzliwa asystentka osoby starszejWydaje mi się, że przychodziło mi to z taką łatwością dlatego, że zawsze lubiłam pomagać. Z tego powodu, a także z powodu doświadczeń, które zdobył w opiece nad babcią postanowiłam studiować pielęgniarstwo. Nie pieniądze były bowiem dla mnie ważne w mojej karierze zawodowej, a to, że mogę komuś pomóc. I właśnie doświadczenia z babcią skłoniły mnie do tego, aby na specjalizację wybrać geriatrię. Moim celem zawodowym była bowiem pomoc osobom starszym. Miałam już spore doświadczenie w tej pracy i wiedziałam, że taka właśnie praca da mi satysfakcję i radość. Po studiach udało mi się dostać pracę w domu opieki dla osób starszych, gdzie przepracowałam dobrych kilka lat,. Zdarzały się ciężkie momenty, jednak bardzo lubiłam moją pracę. Pracowałam tam do momentu, w którym dom został zlikwidowany. Wtedy, zamiast szukać nowej pracy w domu opieki postanowiłam zatrudnić się jako opiekunka prywatna. Przejrzałam ogłoszenia i dowiedziałam się, gdzie poszukiwana jest życzliwa asystentka osoby starszej. Skontaktowałam się z pierwszych kontaktem, jaki znalazłam w ogłoszeniu, okazało się, że chodzi o opiekę kilka dni w tygodniu, jedynie w ciągu dnia. poszłam na rozmowę i wszyscy sobie przypadliśmy do gustu. Miałam opiekować się bardzo miłą starszą panią, która miała kłopoty z poruszaniem się, intelektualnie była jednak całkiem sprawna. Pomyślałam, ze porównaniu do pacy w domu opieki, ta praca będzie dla mnie jak bułka z masłem, będzie to niemalże relaks, a nie praca. Bardzo byłam zadowolona.

W pracy opiekunki osoby starszej bardzo ważna jest duża cierpliwość i życzliwość dla starszej osoby, która bardzo często może zachowywać się w sposób niemiły lub niezrozumiały dla nas. Ważna jest także dość duża siła fizyczna, szczególnie wtedy, gdy podopieczny ma kłopoty z poruszaniem się. Jest to praca bardzo wymagająca, ale dająca jednocześnie bardzo dużo satysfakcji, na pewno trzeba mieć specyficzny charakter i predyspozycje, by na taką pracę się zdecydować.